Červen 2016

Faded 3

30. června 2016 v 16:30 | Diana Judas |  Faded

Je úterý. Od neděle mi Tom volal asi čtyřikrát, ale nemohl jsem mu to vzít. Necítil jsem se na to. Popravdě řečeno, bál jsem se sám sebe. Pokaždé, když jsem se podíval na Justina, ať jsme se hádali, nebo ne, měl jsem hrozné výčitky svědomí. Možná proto, že jsem na Toma často myslel a možná pro ty pocity, které jsem zažíval, když jsme byli tak blízko. Stále jsem se cítil podle, jako bych Justina zrazoval. I když… dal bych cokoli za to, abych to mohl cítit znovu. Podíval jsem se na malou krabičku položenou na stole, která začala znovu vibrovat. Justin seděl vedle mě.
"Kdo je to?"
"Nevím, nějaké číslo…" Přesně jsem věděl, koho číslo to je, ale nemohl jsem to zvednout před ním. Nikdy mu neřeknu, že chci dělat barmana, ne poté, co si myslí, že je to něco podřadného. A samozřejmě… Kdyby se dozvěděl, že jsem se setkal s Tomem, dopadlo by to hodně špatně. Vždy mi lezla na nervy Justinova žárlivost. Žárlil dokonce i na ženy, a to jsem s nimi nikdy nic neměl a ani nikdy mít nebudu.
"Aha… A nechceš to zvednout?"
"Ne."
"Proč?"
"Nevím, nezvedám cizí čísla…"
"Aha… Tak já to tedy zvednu."


Justin se natáhl po mém telefonu. Zůstal jsem v šoku, v hlavě se mi automaticky promítly všechny další hádky, které momentutem, co zvedne telefon."Justine, ne!"
"Prosím?"
Pozdě…
"Haló! Billi? Proč mi nezvedáš telefon? Snažím se ti dovolat už několik dní!"
Justin se na mě vyčítavě podíval. Jasně jsem viděl, jak se mu vlévá červeň do tváře. Vzteky… Ach, tohle nebude dobré.
"Billi," mé jméno pořádně zvýraznil, protože jemu jsem nedovolil, aby mi tak říkal, "tady není. Jsem jeho bratr. Kdo jsi?" Když jsem slyšel, co řekl, sevřelo mě u srdce. Justin si začínal vymýšlet a já se začal seriózně bát, že mu Tom prozradí něco, co nechci.
"Jsem Tom, prosím tě, řekni mu, ať mi co nejrychleji zavolá hned, jak to bude možné. Potřebuji se s ním dohodnout na dalším setkání, moc mi tu chybí."
Justin už víc nic neřekl… típnul telefon, zhluboka se nadechl a probodl mě strašně ostrým pohledem. Začínal jsem se až bát.